Rubik Küp Film Oluyor: SpeedCubing Beyaz Perdeye Taşınıyor!

En son güncellendiği tarih: Oca 13Evet sevgili okurlar, rubik küp filmi çıkıyor!


Nicolas Cage’li Ghost Rider filmlerinin yapımcı şirketi Hyde Park Entertainment Group ve The Night Manager dizisinin yapımcı şirketi Endeavor Content hepimizin yakından ilgilendiği rubik küpü konu alacak bir film için kolları sıvadı. Ayrıca Hyde Park Entertainment ve Glassman Media (The Wall) işbirliğiyle bir de rubik küp temalı yarışma programı hazırlanacak.


29 Temmuz 2020'de ilk gösterimi yapılan Netflix belgeseli ''The SpeedCubers'' maalesef beklentilerin altında kalmıştı. Bunun sebebi izleyicilerin, konunun daha kapsamlı ele alınmasını istemeleriydi. Belli kişilerin üzerinden konuyu ele alan belgesel, yine de rubik küp severlerin ilgi odağı olmayı başardı. Fakat yeni çıkacak film ile birlikte izleyicilerin beklentisi karşılanacak gibi duruyor.


Şu anda filmin olay örgüsünden yönetmenine, senaryosundan konusuna kadar her bilgi gizli tutuluyor.Belki de film için başarıya giden en olası yol, rubik küpün animasyonlu bir yorumu olabilir. Bunun tam olarak nasıl yapılabileceği kesinlikle yoruma açık, ancak doğru yapılırsa, animasyon türünde bir film Rubik Küpünün popülerliğini yepyeni bir nesil için yeniden canlandırma avantajına sahip olabilir. Ayrıca bir franchise'a yol açabilir, Bu her Hollywood stüdyosunun istediği bir şey. Bununla birlikte, Erno Rubik'in hikayesini ve oyuncağının küresel başarıya giden yolunu anlatan bir canlı aksiyon filmi seçeneği de var. Bu, olası ödüllerin başarı ve beğenisini kazanmanın yolu olsa da, kendisini franchise potansiyeline çok açık bırakmaz ve bir çocuk demografisi arasında kolayca ilgi bulmaz.


Şimdilik elimizdeki bilgiler bu şekilde. Gelişmelerle birlikte konuyu tekrardan ele almaya devam edeceğiz. Şimdilik Hoşçakalın!

88 görüntüleme1 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör